Haber

Çakır, Cumhur İttifakı ruhunu anlattı

MHP Erzurum Milletvekili adayı Mehmet Musa Çakır, 14 Mayıs’ın değerlendirmesini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingiyle yaptı. Çakır, “Erzurum’daki miting, Cumhur İttifakı ruhunun, Dadaş’ın devlet ve millet sevdasının bir tezahürüdür. Ne içerideki İrlandalılar ne de dışarıdaki yabancı ağalar bu ruhu kıramaz.”

Çakır, Erzurum’un siyasi anlamda her zaman Türkiye’nin aynası olduğunun ve bu gerçeğin hiçbir zaman değişmediğinin altını çizdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın Erzurum mitingini de bu çerçevede değerlendirmek gerekir” dedi.

Cumhur İttifakı’nın, muhalefeti temsil etme tezi olan Millet İttifakı gibi ille de kaygan bir zeminde olmadığını vurgulayan Mehmet Musa Çakır, “Birbirlerine zulmederler, katılımlarına zarar verebilirler, ilkelerini çiğneyebilirler. Ahlak, siyasi şeref, şeref ve haysiyet birbirlerine karşı.Tiyatro sahneleyebilirler, algı oluşturabilirler, hem birbirlerine hem de kendi seçmenlerine karşı çeşitli oyunlar sergileyebilirler, bu onlar için normaldir.Oysa Cumhur İttifakı’na bakanlar, sadece samimiyeti, bağlılığı, gayreti, millete hizmet şevkini, heyecanı, birlik ve beraberliği gör.İşte bu yüzden ittifak bu milleti yönetmeye taliptir, çünkü Cumhur İttifakı’nın ilkeleri, çizgileri, kirli ilişkileri, yanlış işleri, farklı planları yoktur. , doğru yol ve doğru usul.Aziz milletimiz bu yüzden Cumhur İttifakı’nın yanındadır ve bu nedenle 14 Mayıs’ta yine Cumhur İttifakı diyecektir.Erzurum’daki mitinge gözüyle bakanlar 15. mitingi rahatlıkla görebilirler. Mayıs ayı Ne aramızdaki İrlandalılar bu imajı bozabilir, ne de sonuna kadar birlikte çalıştıkları emperyalist yobazlar. Kıymetli Genel Önderimiz ve Cumhur İttifakı Başkanımızın da dediği gibi kimin kitabı, bayrağı, ezanı olmayanlar belli, ihanet ve ihanet peşinde koşanlar da bellidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu