Haber

İzmir Büyükşehir’in ücretsiz gençlik kampları büyük ilgi görüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençleri doğa ve eğlence ile buluşturduğu gençlik çadır kamplarının altıncısı Çeşme Oasis Aqua Park’ta gerçekleştirildi. Gençler Çeşme’nin eşsiz denizinin tadını çıkarırken spor, sanat ve müzik etkinlikleriyle de eğlenceli üç gün geçirdiler.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in genç odaklı şehir vizyonu doğrultusunda başlatılan gençlik çadır kamplarının altıncısı Çeşme’de gerçekleştirildi. Çeşme Alaçatı Oasis Aqua Park’ta düzenlenen Genç İzmir Gençlik Kampı’na 147 genç katıldı. Üç gün süren kamp süresince Çeşme’nin eşsiz denizinin tadını çıkaran gençler, spor, sinema ve müzik etkinlikleri ile atölye çalışmalarına katıldı. Kampın ilk gününde gençler denizde yüzerken, ikinci gününde ise Oasis Aqua Park’tan ücretsiz olarak faydalandı. Kampta İtfaiye Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mahalle Afet Gönüllüleri Farkındalık Eğitimi ve Afet Farkındalık Eğitimi ile de gençlerin farkındalığı artırıldı. Yaz boyunca düzenlenen kamplara toplam 690 genç katıldı.

burası çok eğlenceli
Ayşe Modur, “Ben öğretmenim ama fırsat buldukça boş zamanlarımda Genç İzmir’in faaliyetlerinden yararlanmaya çalışıyorum. Burası çok eğlenceli. Şu anda Alaçatı’dayız. Bu bozulan ekonomide böyle tatil yapabilmek çok avantajlı” dedi.
Özel bir anaokulunda müzik öğretmeni olarak çalıştığını belirten İdil Kaptanoğlu, “Bu kampı videolardan gördüm ve kayıt oldum. yalnız geldim tereddüt etmedim Herkes son derece samimi. Burada olmak beni çok mutlu etti” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kirikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu