Haber

CHP, YSK’yı uyardı! Kılıçdaroğlu hakkında asılsız afişler asıldı

CHP Genel Lider Başdanışmanı Tuncay Özkan dün yaptığı açıklamada, seçimin son günlerinde CHP’yi terörle ilişkilendiren afişler, sahte videolar ve broşürler hazırlandığını duyduklarını belirtti.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan.

“HER ŞEYİ UYGULAYACAKLAR”

SAHTE AFİŞLER YAYINLANDI

CHP Özkan’ın uyarısının ardından sosyal medyada bazı paylaşımlarda Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında geçersiz afişlerin piyasaya sürüldüğü görüldü.

SEÇİM KAMPANYASINDAN GİBİ SÖZLER GÖSTERİLİYOR

“İktidara gelirsek Güneydoğu Anadolu’da ve Doğu Anadolu’da özerklik ilan edeceğiz”, “Oğlunuz isterse erkek arkadaşıyla evlenir” gibi sahte afişler ve vaatler Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına aitmiş gibi paylaşıldı.

FOTOĞRAF BROŞÜRDEN ALINMIŞTIR

CHP’nin resmi internet sitesine bakıldığında “Sözün Sana” sloganıyla paylaşılan afişlerin ortasında bu afişlerin bulunmadığı, bu afişlerde kullanılan Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının ise internet sitesinden alındığı rahatlıkla görülebiliyor. “Söz Sana” sloganıyla paylaşılan vaatlerin yer aldığı broşür.

BU TÜR SÖZLER RAPORLARDA YER ALMAKTADIR.

Öte yandan geçersiz afişlerdeki bu vaatler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin resmi internet sitesinde yer alan yayın ve raporlarda yer almıyor. Millet İttifakı Ortak Mutabakat Metni tekrar incelendiğinde söz konusu afişlerdeki vaatlere rastlanmıyor.

POSTERLERİN SAHTE OLDUĞU ONAYLANDI

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının yer aldığı ve sosyal medyada tartışma yarattığı iddia edilen bir başka afişin de CHP veya Millet İttifakı’nın seçim kampanyasıyla ilgili olmadığı Teyit.org gibi doğrulama platformları tarafından da doğrulandı.

sultandagi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu