Haber

Daimler Truck’ın Çin’de ürettiği Actros’ta Mercedes-Benz Türk imzası

Daimler Kamyon’un Mercedes-Benz Actros’u Çin’de yerlileştirme projesi kapsamında Mercedes-Benz Türk Aksaray Ar-Ge Merkezi de önemli sorumluluklar üstlendi.

Geçen yıl eylül ayında, Daimler Truck AG ve Beijing Foton ile ortaklaşa kurulan Çin merkezli Beiqi Foton Motor Co. Beijing Foton Daimler Automotive (BFDA), Çin’de Çin için yerel olarak üretilen ilk Mercedes-Benz kamyonlarının yola çıkmaya hazır olduğunu duyurdu. yol.

Çin’de üretilen Mercedes-Benz Actros çekicilerin bazı değişikliklerle ve parçaları yerlileştirilen versiyonları olan bu araçların 6×4, 6×2 ve 4×2 olmak üzere üç farklı seçeneği bulunuyor.

Planları doğrultusunda seri üretime başlayan Daimler Kamyon, genişleyen ticari ayak izi ve dünyanın en büyük kamyon pazarı olan Çin’deki büyüme potansiyeli ile yeni bir sayfa açmayı hedefliyor.

Türkiye’deki ekipler görev aldı

Mercedes-Benz yıldızı taşıyan kamyonlar için dünyadaki tek yol testi onay kuruluşu olan ve küresel ölçekte birçok önemli çalışmaya imza atan Mercedes-Benz Türk Trucks Ar-Ge Merkezi, Çin’in hayata geçmesinde aktif rol aldı. İş Hazırlama Ekibi ile birlikte özel Actros projesi. Proje kapsamında birlikte çalışan her iki grup, Çin’de kullanılan modüllerin geliştirme, test ve üretim süreçlerine destek verdi.

Melikşah Yüksel, Mercedes-Benz Türk Kamyon Ar-Ge Müdürü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu