Haber

Kemer’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni düzenlendi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Kemer’de program düzenlendi.

Program, Kemer Bahri Tanrıkulu Spor Salonu önünde kortej yürüyüşüyle ​​başladı. Korteje katılan öğretmen ve öğrenciler, Liman Caddesi’nden Kemer Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Gamze Almalı, Kemer Jandarma Komutanı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Harun Mere, Kemer Sahil Güvenlik Komutan Yardımcısı Alper Aydın, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdür Semra. Tek, İlçe Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Kamil Bozkurt, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Hasan Ali Acar, Mustafa Bilici, Mustafa Tıraş, Ferhan Fidan, siyasi parti temsilcileri, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kemer Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Kamil Bozkurt’un Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Bozkurt, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen programda günün anlam ve değerine vurgu yapan bir konuşma yaptı.

19 Mayıs şiirlerinin okunduğu ve çeşitli spor dallarında gösterilerin yapıldığı programda, ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında ödül kazanan yeni milli sporculara ödülleri verildi.

Sporculara ödülleri Kaymakam Çam, Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Almalı tarafından verildi.

Program, öğrencilerin hazırladığı halk oyunları ve dans gösterileri ile sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ineboluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu